FOTOMATY I SYSTEMY ZDJĘCIOWE

Przeznaczenie systemu
System automatycznego wykonywania zdjęć jest dedykowany do obsługi imprez, podczas których uczestnicy chcieliby uzyskać pamiątkowe zdjęcie np. parki rozrywki, baseny, zjeżdżalnie, tory kartingowe itp.

Zasada Działania
Założeniem tego systemu jest umieszczenie w wybranych punktach obiektu kamer, które wykonują zdjęcia w sposób automatyczny i przesyłają wykonane zdjęcia do serwera, służy on jednocześnie jako magazyn zdjęć. Monitory prezentacyjne umieszczone obok kamer umożliwiają wyświetlanie aktualnie wykonanych zdjęć wraz z jego indywidualnym oznaczeniem. Wybór i zakup zdjęcia następuje za pomocą klawiatury ekranowej w automacie sprzedażowym. Zdjęcia możemy wybrać poprzez podanie jego numeru lub wybranie zakresu czasowego a następnie selekcję tych zdjęć.

Zakup zdjęcia i obsługa w wielu językach
Po wyborze właściwego zdjęcia automat poprosi o dokonanie płatności. Po dokonaniu płatności automat wydaje resztę i drukuje wybrane zdjęcie. Automat obsługuje języki: polski, niemiecki i angielski. Wybór języka następuje w dowolnym momencie poprzez wybranie piktogramu w postaci odpowiedniej flagi.

Obsługa Fotomatu
Automat do sprzedaży zdjęć wyposażony jest w 17” ekran dotykowy. Serwer przechowuje zdjęcia przez założony czas w zależności od konkretnych wymogów nawet do kilkudziesięciu dni. Wyzwalanie automatu zdjęciowego następuje automatycznie po otrzymaniu sygnału z odpowiednich czujników. Obsługa automatu sprzedażowego wymaga jedynie wymiany materiałów eksploatacyjnych oraz opróżniania kaset z gotówką. Jedna rolka papieru do zdjęć zapewnia wydruk min 400 zdjęć w formacie 10×15 cm.

Zakup zdjęć przez Internet
System umożliwia rozbudowanie jego funkcjonalności o dodatkowe opcje tak jak: zakup zdjęć przez Internet. System umożliwia dokonywanie zakupu przez internet z wybranej strony internetowej zdjęć oraz wysłanie ich pod wskazany adres mailowy lub poprzez usługę HTTP. Bezpieczeństwo transakcji zapewnia system PayPal, który jednocześnie umożliwia bezpieczną realizację płatności.

Integracja Fotomatu z systemem sprzedaży
W przypadku integracji Fotomatu z systemem sprzedaży umożliwiamy zakup zdjęcia przed skorzystaniem z danej usługi na etapie zakupu biletu na daną imprezę czy atrakcję. Odbiór zdjęcia następuje po zeskanowaniu kodu z biletu w Fotomacie. Uprawnienia biletu są sprawdzane w bazie biletów i po pozytywnej weryfikacji taki bilet umożliwia odbiór zdjęcia.